Rozšírenie funkcionality vašeho webu

 
Možno už máte webstránku a potrebujete len rozšíriť alebo doplniť jej funkcionalitu. Ak je váš web postavený na niektorej z open-source platforiem, ako napríklad Wordpress, Typo3 alebo Joomla, tak máte možnosť výberu z dostupných hotových komponentov. No aj v takom prípade sa môže stať, že komponentu s požadovanou funkcionalitou nenájdete alebo hotová komponenta nie celkom spĺňa vaše požiadavky. Sme programátori profesionáli a preto sme pripravení pomôcť vám v takýchto prípadoch a naprogramovať požadovanú funkcionalitu na mieru prípadne vám poradiť s výberom vhodnej či úpravou takmer vhodnej komponenty pre spomínané open-source platformy. Funkcionalita, ktorú by sme vedeli pridať na vašu stránku, môže byť byť niektorá z nasledovných:
 
  • importy
  • exporty
  • platobné metódy
  • analytické nástroje
  • webservisy
  • responzívny dizajn
  • posielanie hromadných mailov
  • úspora priestoru

Samozrejme sa na nás môžete obrátiť sa nás môžete obrátiť aj v prípadoch, ktoré tu nie sú vymenované, a pokiaľ to bude možné radi vám pomôžeme.

Viac detailov k jednotlivým funkcionalitám nájdete nižšie.
 

Importy

Pokiaľ ste majiteľom e-shopu určite používate nejaký import nových produktov, prípadne aktualizačný import cien a dostupností produktov. A ak takéto importy zatiaľ nepoužívate určite ste už rozmýšľali o tom, ako by vám mohli uľahčiť pridávanie nových produktov či aktualizáciu ich cien, popisov, dostupnosti. Vieme vám na mieru naprogramovať akýkoľvek import aj atypický, či už na pridanie nových dat do databázy vašeho webu alebo na aktualizáciu existujúcich dat. Tiež vám vieme pomôcť s úpravou existujúceho importu podľa vašich požiadaviek.
 
Mame bohaté skúsenosti s importami produktov na knižných weboch. Medzi predpripravené importy, ktoré vám vieme ľahko a rýchlo nasadiť patria aj importy z katalógov Pemic, Ikar, Inform, PartnerTechnic, Albatros alebo import e-knih z katalógu Dibuk.
 
Ďalším bežným typom sú importy na zosúladenie dat medzi vašom informačným alebo účtovným systémom a webom. Väčšinou ide o aktualizáciu cien produktov na webe na základe cien v účtovnom systéme a o aktualizáciu skladových stavov medzi účtovným systémom a webom navzájom.
 
Špeciálnou kategóriou importov je migrácia dat zo starej databázy do novej. Ak ste svoj chcete preniesť na novú platformu a štruktúra databázy pôvodného webu sa odlišuje od tej na novom webe, tak vám vieme pomôcť s prenosom dat zo starej do novej databázy.
 

Exporty

Potrebujete dáta webu analyzovať, poslať ich do niektorého z cenových porovnávačov, importovať ich do vašeho informačného systému alebo vytvoriť ePodací hárok pre Slovenskú poštu?
 
MS Excel je výborný nástroj na analýzu dat a ich vizualizáciu v grafoch. V tomto ohľade prevyšuje mnohé bežne používane účtovné či informačné systémy. Ak napríklad chcete analyzovať objednávky na vašom webe alebo najčastejšie objednávané produkty, tak vám vieme naprogramovať export požadovaných dat vo formáte .xls alebo .xlsx. Takisto vám vieme pomôcť so samotnou analýzou či vytvorením grafov z dát v Exceli.
 
Ďalším typom exportov sú exporty do vašeho informačného systému. Napríklad prenášanie objednávok z webu do účtovného systému. Bežne robievame exporty do systému MRP a Stormware Pohoda no vieme implementovať export do akéhokoľvek systému podľa zadanej špecifikácie. Najbežnejšie výstupné formáty exportných súborov v tomto prípade sú .xml (Pohoda), .dbf (MRP).
 
Jedným z bežných spôsobov ako sa zviditeľniť na webe je zaradenie svojich produktov do niektorého z porovnávačov cien. Máme skúsenosti so všetkými frekventovanými slovenskými porovnávačmi ako Heureka.sk, Pricemania.sk, Najnakup.sk, Tovar.sk, Pesiazona.sk alebo Superdeal.sk. Samozrejme vieme naprogramovať export aj do akéhokoľvek iného porovnávača. Výstupné súbory sú takmer bez výnimky v XML formáte.
 
Ak na doručenie produktov z vášho e-shopu využívate služby Slovenskej pošty určite vám ePodací hárok podstatne zjednoduší odosielanie balíkov. V takom prípade vám na web vieme pridať export na vytvorenie požadovaného súboru pre túto službu. Tento súbor následne naimportujete na stránke Slovenskej pošty a aplikácia vám umožní vytlačiť adresné štítky. Adresa doručenia balíkov jednotlivých objednávok sa tak z vašeho e-shopu dostane priamo na balík, bez toho aby ste ju museli ručne prepisovať. Viac podrobností o tejto službe sa dozviete na http://eph.posta.sk/.
 

Platobné metódy

Okrem klasickej platby v hotovosti či na dobierku je na moderných weboch už takmer nevyhnutné implementovať aj niektorú z online platobných metód. Vieme vám pomocť nielen s pridaním online platobnej metódy na web, ale aj poradiť pri jej výbere. Medzi bežne nasadzované platobné metódy patria ProxyPay a SporoPay od Slovenskej sporiteľne, Viamo, CardPay a TatraPay od Tatra banky, GP Webpay od ČSOB alebo TrustPay umožňujúca platby nielen zo Slovenska ale aj zo zahraničia. Platobné metódy ProxPay, CardPay, GP Webpay a TrustPay sú kartové platobné metódy, t.j. klient uskutoční platbu zadaním údajov svojej platobnej karty (bez ohľadu na to v akej banke bola vydaná). V prípade platobných metód SporoPay a TatraPay klient uskutoční platbu cez e-bankingove rozhranie danej banky a preto fungujú len pre klientov banky ktorá ich poskytuje. Platobná metóda Viamo umožňuje platby z mobilných zariadení s použitím Viamo aplikácie. V prípade potreby vám vieme podľa špecifikácie implementovať aj platobné metódy od iných bánk.
 

Analytické nástroje

Google Analytics je online nástroj umožňujúci nielen analýzu návštevnosti vášho webu z rôznych pohľadov ale aj skúmanie obratov e-shopu a konverzií vašich mailingových kampaní. V všetkých týchto prípadoch vám vieme pomôcť nielen so zapracovaním potrebnej funkcionality do vášho webu ale aj s vytvorením potrebného účtu na strane Googlu a so zorientovaním v nástroji Google analytics.
 

Webservisy

Možno potrebujete nejakú časť funkcionality svojho webu dať k dispozícii vašej partnerskej firme. Napríklad aby mohla zapisovať objednávky do vašeho e-shopu ak priamo vaše produkty predáva zo svojho webu. Alebo potrebujete aby si vaši B2B odberatelia mohli vo svojich informačných systémoch zistiť skladové stavy jednotlivých produktov priamo cez internet z vašeho e-shopu. V takomto prípade hovoríme o webservise, pretože poskytujete cez internet nejakú službu pre iné webstránky alebo iné informačné systémy. Ak niečo také potrebujete na vašu stránku pridať, sme vám k dispozícii.
 

Responzívny dizajn

Od apríla 2015 Google zohľadňuje pri hodnotení stránky (a tým aj pri jej umiestňovaní v nájdených výsledkoch) to, či je stránka responzívna. Pod responzivitou sa myslí to, či sa vie stránka pekne zobraziť na mobilných zariadeniach rôznych veľkostí a podľa potreby sa prispôsobiť tak, aby bola aj na menších obrazovkách ľahko čitateľná a ovládateľná bez zväčšovania. Na to, aby vaša stránka bola responzívna, nie je potrebné urobiť úplne nový dizajn. Aj do existujúceho dizajnu stránky je možné zapracovať responzivitu. Od toho sme tu.
 

Posielanie hromadných mailov

Potrebujete svojím zákazníkom automaticky rozposielať e-mailove kampane o novinkách či zľavách na vašom webe? Jedná z možností je použiť na to služby ako mailchimp.com alebo www.smartemailing.cz. My vám vieme takýto mailingový systém zapracovať priamo na váš web a spojiť ho s databázou kontaktov webu. Navyše vám vieme vytvoriť mailové šablóny, na automatické vygenerovanie mailu so špecifikovanými produktami.
 

Úspora priestoru

Zaberá váš e-shop po rokoch fungovania už niekoľko GB hostingového priestoru a väčšinu z uložených dát tvoria obrázky ku produktom spred 3 rokov, ktoré si dnes už pozerá málokto? Ak riešite tento problém, vedeli by sme vám pomôcť.